Сайт в режимі тестування та наповнення
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку

Реєстрація радіообладнання

Згідно з пунктами 10-12  Технічного регламенту радіообладнання:

«10. Виробники до введення в обіг радіообладнання повинні подати НКЕК інформацію про типи радіообладнання, які мають низький рівень відповідності суттєвим вимогам, для внесення такого радіообладнання до реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв. Інформація повинна містити елементи технічної документації, зазначені в додатку 4, крім підпунктів 2 і 3 пункту 1 згаданого додатка.

НКЕК надає кожному зареєстрованому типу радіообладнання реєстраційний номер, який виробники повинні наносити на радіообладнання, яке вводиться в обіг, починаючи з 12 червня 2018 року.

11. Види радіообладнання, на які поширюються вимоги, наведені в пункті 10 цього Технічного регламенту, та елементи технічної документації, які необхідно надати НКЕК для таких видів радіообладнання, визначаються у нормативно-правових актах НКЕК.

12. Порядок реєстрації радіообладнання, нанесення реєстраційного номера на радіообладнання та ведення реєстру радіообладнання  та випромінювальних пристроїв визначається НКЕК згідно із законодавством».

Види радіообладнання, щодо яких на виробників поширюються вимоги, наведені в пункті 10 Технічного регламенту радіообладнання (додаток 5):

ПРИМІТКА 1: Усі інші типи радіообладнання не підлягають реєстрації в НКЕК, і відповідно, інформація про їх конкретні типи не включатиметься до Загального реєстру  РО.

ПРИМІТКА 2: Орієнтовні види продукції, що мають функцію радіообладнання із зазначенням їх кодів УКТ ЗЕД, вносяться до розділу VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв.

Для реєстрації радіообладнання виробнику необхідно подати до НКЕК такі документи:

1) повідомлення (додаток 6);

2) копію декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання;

3) інформацію для користувачів та інструкцію з експлуатації;

4) елементи технічної документації, зазначені в абзацах першому - третьому підпункту 1, підпунктах 4, 6-9 додатка 4 до Технічного регламенту радіообладнання (у разі якщо відповідна інформація не наведена у повідомленні);

ПРИМІТКА 3: зазначені у пункті 4 елементи технічної документації подаються при реєстрації радіообладнання тільки у разі, якщо інформація не зазначена у повідомлення.

ПРИМІТКА 4: елементи технічної документації (додаток 8).

5) документи, які визначають повноваження особи діяти від імені виробника. 

Повідомлення складаються державною мовою. Якщо їх складено іншою мовою, робиться переклад державною мовою.

Повідомлення підписується від імені виробника особою, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності (далі - Офіційна особа виробника), або його уповноваженим представником згідно з пунктами 31, 32 Технічного регламенту радіообладнання.

ПРИМІТКА 5: пунктами 31, 32 Технічного регламенту радіообладнання визначено наступне:

«31. Виробник у разі потреби на підставі письмового доручення (договір, довіреність тощо) визначає уповноваженого представника.

Обов’язки виробника, встановлені в пункті 19 цього Технічного регламенту, та обов’язки виробника щодо складення технічної документації, встановлені в пункті 21 цього Технічного регламенту, не можуть бути предметом доручення для уповноваженого представника.

32. Уповноважений представник виконує завдання на підставі наданого доручення, яке повинно давати йому можливість щонайменше вчиняти такі дії:

зберігати декларацію про відповідність та технічну документацію і надавати їх на вимогу органів ринкового нагляду протягом 10 років після введення в обіг останньої одиниці радіообладнання;

на обґрунтований запит органу державного ринкового нагляду надавати йому інформацію і документацію, необхідні для демонстрації відповідності радіообладнання;

на обґрунтований запит органу державного ринкового нагляду співпрацювати з ним та проводити будь-які заходи для усунення ризиків, які може створювати радіообладнання, на яке поширюються повноваження уповноваженого представника».

Для виробника-нерезидента може надаватися витяг з торгового, банківського, судового реєстру чи будь-якого іншого офіційного документа, який підтверджує реєстрацію в країні, де знаходиться головний офіс юридичної особи іноземного суб'єкта господарської діяльності, із зазначенням  прізвища,  ініціалів Офіційної особи виробника, з офіційним перекладом державною мовою.

Повноваження особи підтверджуються згідно з відомостями у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (без необхідності подання виписок або витягів) та/або письмовими дорученнями (договорами, довіреностями тощо).

У разі підписання документів (повідомлення та/або декларації про відповідність) іншою особою, ніж Офіційна особа виробника, надається сканована копія відповідного письмового доручення, на підставі якого діє підписант. Якщо документи складено іншою мовою, додатково надається офіційний переклад державною мовою.

Повідомлення з конфіденційною інформацією подається у письмовому вигляді з належною ідентифікацією конфіденційної інформації та визначенням порядку її використання.

На бажання виробника зазначені документи можуть подаватися до НКЕК у формі електронного документа на адресу електронної пошти НКЕК  [email protected]

Форма формату даних файлів:

повідомлення - текстові дані у форматі DOC(X) або PDF (з текстовим змістом, (нескановане зображення)) із накладенням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) у вигляді DER-кодованого блоку (далі – формат ЕЦП) згідно з Вимогами до формату підписаних даних , затвердженими наказом Міністерства юстиції України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України 20 серпня 2012 року № 1236/5/453, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2012 року за № 1401/21713 (зі змінами) (далі – Вимоги);

елементи технічної документації та інші документи - у форматі PDF та/або графічні дані у форматі GIF, JPG (JPEG), PNG, що знаходяться у файлі-контейнері формату ZIP.

Граничний строк розгляду повідомлення становить 14 робочих днів з дня отримання документів НКЕК.

Підставою для прийняття рішення уповноваженим структурним підрозділом регуляторного органу (створювачем реєстрової інформації) про реєстрацію РО є виконання виробником вимог пунктів 20, 21, 24, 26, 28, 31 та 32 Технічного регламенту радіообладнання (в частині виконання обов’язків до введення в обіг або до надання на ринку заявленого РО). Інформація про зареєстроване РО вноситься до переліку ІІІ Реєстру радіообладнання.

ПРИМІТКА 6: пунктами 20, 21, 24, 28 Технічного регламенту радіообладнання визначено наступне:

20. Виробники повинні гарантувати, що радіообладнання розроблено так, що воно може експлуатуватися в Україні за призначенням, не порушуючи установлені умови користування радіочастотним спектром України.

21. Виробники повинні скласти технічну документацію відповідно до пунктів 64-67 цього Технічного регламенту і провести оцінку відповідності радіообладнання за однією із процедур, передбачених пунктами 51-53 цього Технічного регламенту, або мати результати такої оцінки.

Якщо за результатами оцінки відповідності радіообладнання буде доведено його повну відповідність вимогам цього Технічного регламенту, виробники повинні скласти декларацію про відповідність згідно з додатком 5 та нанести маркування знаком відповідності технічним регламентам.

24. Виробники повинні гарантувати, що радіообладнання, яке вони надають на ринку, має позначення типу, моделі, партії або серійного номера тощо, що дасть змогу його ідентифікувати, або у разі неможливості або невиправданості через характер радіообладнання це зазначити надається інформація на пакуванні або супровідних документах.

28. У разі наявності вимог щодо отримання дозволу на експлуатацію радіообладнання виробник зобов’язаний надавати у товаросупровідній документації або на упаковці відповідну інформацію, визначену НКРЗІ , або шляхом надання такої інформації у декларації про відповідність.

НКЕК може визначити нормативно-правовими актами  інший спосіб інформування про умови отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та інші параметри використання радіочастотного ресурсу України.

ПРИМІТКА 7: Правила надання виробником радіообладнання інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв та інших параметрів використання радіочастотного ресурсу України затверджені рішенням НКРЗІ від 13.02.2018  № 77, зареєстровані в Мін’юсті України 12.03.2018 за № 284/31736

Уповноважений структурний підрозділ регуляторного органу (створювач реєстрової інформації) надає кожному зареєстрованому типу РО реєстраційний номер, що має таку структуру:

де UA RF: - постійний префікс перед кодом;

R - позначення номера району, де розташований виробник, згідно з розподілом, визначеним у статті 5 Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку;

xxyy - літери латинського алфавіту, розподілені для конкретного виробника РЕЗ;

zzzz - літери латинського алфавіту або цифри.

Реєстраційний номер радіообладнання наноситься на радіообладнання або на його табличку з технічними даними перед введенням в обіг так, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі неможливості або невиправданості нанесення реєстраційного номера на радіообладнання він наноситься на пакування та супровідні документи.          

Виробник до подання Повідомлення може звернутися до регуляторного органу із анкетою виробника (додаток 7).

Анкета підписується від імені виробника Офіційною особою виробника або його уповноваженим представником згідно з пунктами 31 та 32 Технічного регламенту радіообладнання.

Анкета підписується від імені виробника Офіційною особою виробника або його уповноваженим представником згідно з пунктами 31 та 32 Технічного регламенту радіообладнання із дотриманням формату ЕЦП відповідно до Вимог.

Для виробника-нерезидента може надаватися витяг з торгового, банківського, судового реєстру чи будь-якого іншого офіційного документа, який підтверджує реєстрацію в країні, де знаходиться головний офіс юридичної особи іноземного суб'єкта господарської діяльності, із зазначенням  прізвища та ініціалів Офіційної особи виробника.

Повноваження особи підтверджуються згідно з відомостями у Єдиному  державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (без необхідності подання виписок або витягів) та/або письмовими дорученнями (договорами, довіреностями тощо).

У разі підписання анкети іншою особою, ніж Офіційна особа виробника, надається в електронній формі сканована копія відповідного письмового доручення, на підставі якого діє підписант.

НКЕК протягом 14 календарних днів надає виробнику код реєстраційного номера виробника. У такому разі виробник самостійно присвоює власній продукції код конкретного типу радіообладнання, про що повідомляється НКЕК під час реєстрації згідно з пунктами 3.2-3.6 цього розділу".


Про НКЕК

Діяльність

Громадськості

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux